e-Okul Öğrenci Girişi


2000′li yıllarında başında uygulamaya giren e okul ile öğrenci kardeşlerimiz notlarını internet üzerinden görüntüleyebiliyor. Peki E-okul nasıl çalışır derseniz, gelin sizler için bunu anlatayım.

Öncelikli olarak e-okul öğrenci sistemine giriş için lütfen aşağıda yer alan linke tıklayınız. Açılan pencereden öncelikli olarak güvenlik kodunu girip, alt kısıma da öğrenciniz tc kimlik numarasını giriniz buraya kadar herşey tamam ise son olarak öğrencinizin okul numarasını girerek sisteme giriş için tamam butonuna basınız. Artık kendinize ait tüm veriler karşınızda.

Sistem üzerinden kendinize ait not durumunu, devamsızlık durumunu ve bir çok veriyi görüntüleyebilirsiniz. Ancak sizlerden rica ediyorum düşük notlarınızı gördüğünüzde kesinlik ile kendinize psikolojik baskı uygulamayınız bu çok önemli bir durumdur. Unutmayın ki siz öğrenciler bizim geleceğimizsiniz.

e-okul öğrenci girişi e-Okul Veli Bilgilendirme sistemine kolaylıkla giriş yapabilmeniz için bu sayfamız haırlandı. Bazı arkadaşlarımız e okul sistemine nasıl giriş yapacakları hakkında çok fazla bir bilgiye sahip değil. Genelde e okul ile ilgili olarak sıkıntı yaşayanlar küçük yaştaki öğrenciler oluyor. Mesela İlkokul 3 – 4 ve 5 sınıflar bu durumdan bir haberdar. Bende öğrencilerin notlarını e okul üzerinden rahatlıkla öğrenmelerinde yardımcı olacağım. Ayrıca bazı dönemlerde e-okul’da aşırı yoğunluklar yaşanabildiği için sistem kendisini devre dışı bırakabiliyor. Bu durumlarda genelde aşağıda yer alan linktede sunucu bulunamadı hatası alabilirsiniz. Eğer sitemizi ziyaret ettiğiniz zaman sizlerde böyle bir uyarı ile karşılaştıysanız eğer lütfen sayfayı yenilemeyi deneyiniz. Biz sizi MEB alt yapısı ile hazırlanmış olan e-okul’a yönlendiriyoruz. Bazı velilerimiz hala sisteme nasıl giriş yapıldığını bilmiyorlar. Bu yüzden bizim gibi internet sitelerinin önemide artıyor. Eğer bizler, yani aracı siteler olmazsa çoğu veli e-okul hakkında bilgi sahibi olamayacaktır.

Milli eğitim bakanlığı tarafından hazırlanmış olan öğrenci girişleri sayesinde artık veliler çocuklarının notlarını takip edebiliyorlar. Kullanımı açısından kolay bir giriş sayfası olan veli bilgilendirme sayfasında , veli artık çocuğuna ait tüm bilgileri görebiliyor. Aşağıdaki linke tıklayarak öğrenci sayfasına ilerleyebilirsiniz.

Lütfen e-Okul Öğrenci girişi için aşağıda yer alan boşlukları doldurabilirsiniz.

 

Eğer giriş yapmakta zorluk çekiyorsanız aşağıdaki linke tıklamanız yeterli olacaktır.

e-Okul sistemine giriş yapabilmek için lütfen aşağıdaki linke tıklayınız.

veli

 • Sistem sayesinde çocuklarının sınav sonuçlarını ve devamsızlıklarını rahatlıkla görebilen veliler, kontrolü de kaybetmemiş oluyorlar.İnternet sayesinde bulundukları her yerden çocuklarının sayfasına giriş yapabilen anne ve babalar, teknolojinin kendilerine sağladığı bu müthiş imkânı da kullanmış oluyorlar. MeB tarafından hizmete sokulan e-okul sistemine giriş için öğrencinin TC kimlik numarası ve okul numarasının bilinmesi yeterli oluyor. Devamsızlık ve sınav sonuçlarının yanı sıra kayıt işlemlerini de buradan gerçekleştiren veliler, durumdan oldukça memnun.
 • 1-2 senedir kullanılmaya başlayan bu sistem ilerleyen zamanlarda MeB’in vazgeçilmesi olacaktır. Çünkü günümüzde teknoloji ile eğitim birbirinden ayrılmaz bir bütün haline gelmektedir.Bu sistemde öğrencilerin not bilgileri, davranış notları gibi bilgilerde yer almaktadır. Dileyen veliler bu bilgilere sistem üzerinden ulaşabilmektedir.

e-Okul Öğrenci Girişi” üzerine 28 düşünce

   1. ZEHRA

    O SALAK SENSİN AKILLI HOCA NOTUNU SÖYLEMESSE GÖRÜRSÜN O ZAMAN SALAK BEYİN YAAAAAAAAAAAA AKIL YOK Kİİİİİİİİİİİİ*

    Yanıtla
 1. yusuf

  Alahım acılmıyo alah belesını versin bus sştelerin madem site yapıyonuz düzgün bi tane yapın

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>