e-Okul Açılmıyorsa Ne Yapmak Gerekiyor?

alese-Okul Açılmıyorsa Ne Yapmak Gerekiyor? Okullarımızda sınavlar açıklanmaya başladığı dönemlerde e okul veli bilgilendirme sistemi genelde kapalı durumda oluyor. Hafta sonuda böyle bir sorun ile karşılaştık. MEB öğretmenlerimizin e-okul veli bilgilendirme sistemine notları girmeleri için öğrencilere kapalı durumda kaldı. Doğal olarak bir çok öğrenci e okul veli bilgilendirme sistemi çalışmıyor diye yorumlarda bulunuyor. Bu arkadaşlarımızı bilgilendirmek için bu yazıyı yazma gereği duydum. Bende sizler gibi e-okul sisteminde sorunların olduğunun farkındayım ve e-okul veli bilgilendirme sistemi çalışmadığı zamanlarda sisteme nasıl giriş yapabileceğiniz hakkında bilgiler vermeye çalışacağım. Eğer e-okul sistemine google de aradığınız ve karşınıza ilk gelen siteye tıklayarak giriş yapmak istiyorsanız başarısız olabilirsiniz çünkü sistemler aşırı yoğunluktan ötürü genellikle açılmıyor ve sizlerde notlarınızı görüntüleyemiyorsunuz ancak e-okul sistemine sitemiz üzerinden genellik ile bağlanabilirsiniz.

 • Yapmanız gereken tek şey e-okul öğrenci girişi yazılı butona tıklamak ve sizlere yazılı olarak bildirilen yönergeleri takip etmek. Bu sayede e-okul sistemine çok kolay bir şekilde erişim sağlayacak olup sıkıntısız bir şekilde ders notlarınızı görüntüleyebilecek, karne durumunuzu da herkesten önce görebileceksiniz.

e-okul veli bilgilendirme sistemine giriş yapabilmek için aşağıdaki linki kullanmanızı tavsiye ediyorum.

  veli

 • Ancak, eğer öğretmenleriniz ders notlarınızı sisteme giriyorsa bu durumda sistem sizin için de kapalı olacak olup, öğretmenlerinizin sistemden çıkış yapmasını bekleyeceksiniz. Çünkü karne notları açıklanırken diğer bir yandan da karne notu görüntülemek mümkün değil. Olmayan bir şeyi nasıl görüntülemeyi planlıyorsunuz ki. İşte bu durumda beklemekten başka çaremiz kalmıyor. Öğretmenlerimizden rica ediyoruz lütfen karne notlarımızı en kısa sürede açıklasınlar.

Umarım verdiğim bu bilgiler sizler için faydalı olur.

e-Okul Açılmıyorsa Ne Yapmak Gerekiyor?” üzerine 17 düşünce

 1. Ahmet Akseli

  meb yöneticileri e-okulu açın lütfen 10 gündür kapalı çoçuğumuzun son durumunu öğrenelim.

  Yanıtla
 2. sorxwin

  Şu e-okulu açında notlarımızı öğrenelim. Ama galiba bizi m eraktan öldürmek istiyorsunuz. Anladım ama açın lütfen.Öldük meraktan.

  Yanıtla
 3. aslıhan

  offf notlarıma bakamıyorummm çok merak ettim yaaa noluur açılsınnn yardım edin lütfeeen hata uyarıları çıkıyor veli bilg. sisteminde oooooof :(((

  Yanıtla
 4. ali

  yahu artık açın şunu yaaa…meraktan patlayacağım öff bıktım milyon kez denedim fayda yok açılmıyo açın artık

  Yanıtla
 5. zıbırıttın

  bu sitenin e -okulla bir alakası yok salak salak yorumlar yapmayın yok e-okulu açın felan ne kadar cahilsiniz

  Yanıtla
 6. lalee

  yaaa lütffeeennn artıkkk açınnn yaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa notlarımm……….

  Yanıtla
 7. zehra

  arkadaşlar bu sorun her sene yaşanıyor çok yoğun olduğu için hocalar not giremiyor oyüzden e okulu kısa bir süreliğine kapatılıyor tüm hocalar notları girdikten sonra tekrar açılacak

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>