e-Okul Hata Mesajı Hakkında Bilgilendirme

e-Okul Hata Mesajı Hakkında BilgilendirmeBu sayfamızı uzun süredir güncellemediğimizi farkettik. Şu sıralar e-okul veli bilgilendirme sistemi üzerinde bazı hatalar meydana gelmeye başladı. Genelde bu tür hatalar sıkça yaşanan bir durumdu. Ancak şu sıralar e-okul sistemine giriş yapamayanların sayısı bir hayli arttı. Girmeye çalışan çoğu arkadaşımız zaten hata mesajı ile karşılaşmaktadır. Bu hata mesajı ile karşılaşmak MEB için iyi bir haber ama öğrenci ve veliler için bir hayli kötü bir durum. MEB için neden iyi? Hemen söyleyeylim, uzun süredir e-okul sistemi genelde sunucu bulunamadığı için kapanıyordu ama son zamanlarda hata mesajı ile karşılaşılıyor. Demek oluyorki MEB sunucularında bir hayli iyileştirme gerçekleştirmiş durumda. Bana göre Pazartesi gününden itibaren sürekli bir kesinti yaşanılmayacaktır. Çünkü elinde girilmesi gereken notlar olan öğretmenler hafta sonu bu notların tamamını e-okul‘a girebilirler. Bazı öğrenci arkadaşlarımız sürekli küfürlü mesajlar atıyorlar. Buradan o arkadaşlarımızı uyarmak istiyorum. Mesajlarınız site yöneticilerimiz tarafından onaylanmadan yayınlanmamaktadır. Boşuna küfürler ederek kendinizi küçük duruma düşürmeyiniz. Yazımızın devamında e-Okul‘da karşınıza çıkan hata mesajı hakkında daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

Sisteme giriş yapıldığı zaman bildiğiniz gibi karşınıza direk aşağıda yer alan mesaj çıkıyor. Yukarıda da bahsettiğim gibi bu durum iyiye işaret olabilir. Çünkü geçmiş yıllardan hatırlayacağınız gibi genelde e-okul‘a girişlerin yoğun olduğu dönemlerde siteye giriş hiç sağlanamıyordu. En azından böyle bir durum söz konusu değil.

En kısa sürede bu durumun düzeleceği kanaatindeyim. Sizlerde lütfen sakin olun. Gergin mesajlar yazmaktan vazgeçin. Zaten sınava çalışan kişiler ortalama kaç aldıklarını tahmin edebiliyorlardır.
Sistemin tekrar açılıp açılmadığını kontrol etmek için aşağıdaki resme tıklamanız yeterlidir.

veli

Sisteme girişte karşılaşılan mesaj şu şekildedir;

Hata Kaynağı: e-Okul
Hata Açıklaması:

Bu hata geçici bir hata olabilir. Bu nedenle yapmak istediğiniz işlemi bir süre sonra tekrar deneyiniz. Ayrıca hataya ait bilgiler İlsis Merkez Yöneticisine iletilmiştir.
Hata ile en kısa zamanda ilgilenilecektir.
e-Okul Teknik Destek

e-Okul Hata Mesajı Hakkında Bilgilendirme” üzerine 3 düşünce

  1. maşide kaya

    lütfen bir çare bulun bu işe notlarımızı hıcalar artı bize söylemiyo e okuldan bakın diyo lütfen hemen halletin

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>