e-Okul Mebbis Giriş

e-okul mebbis girişBu konuda ilsis, e-okul, mebbis vb. Milli Eğitim Bakanlığının sisteminde yapacağımız elektronik işlemleri, nasıl yapacağımızı, ne zaman neler yapmamız gerektiğini anlatmaya çalışacağız. Herhangi bir sorunla karşılaşırsak neler yapmamız gerektiğini birlikte değerlendireceğiz. Devletimizin öncelikleri içinde önemli yer tutan E-Dönüşüm Türkiye Projesi kapsamında Bakanlığımızca önemli proje çalışmaları gerçekleştirilmiş ve e-kayıt, e-burs, e-mezun, e-sınav gibi projeler uygulamaya girmiş ve bu sayede birçok hizmetin web tabanlı yazılımlarla daha şeffaf ve sağlıklı olarak sunulması sağlanmıştır. Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemi (MEBBİS) Projesi kapsamında yeni yazılım ve modüllerle birlikte ilave olarak okul ve öğrencilerimize yönelik kapsamlı bir proje olan e-okul projesi de uygulamaya konulmuştur. Ancak bir çok okul ve kurumumuzda personel ve öğretmenlerin yer değişikliklerinden ve hatalı şifre değiştirmelerinden dolayı sıkıntılar çıkmaktadır. MEBBİS ve e-okul şifreleri ile ilgili çıkan sıkıntılar MEBBİS Yöneticileri tarafından gerek ilçe yöneticileri gerek okul/kurum yetkilileri ile telefon veya bizzat görüşülerek giderilmektedir. Bu da şifrelerin ve işlemlerin güvenliği açısından sıkıntılar meydana getirmektedir.

E-OKUL mebbis‘e aşağıdaki adresinden Mebbise E-Okula Girebilirsiniz.

e-Okul Veli Bilgilendirme sistemi için giriş sayfası :

veli

AŞAĞIDAKİ LİNKLERİ DENEYEBİLİRSİNİZ

E-OKUL GİRİŞ

http://eokul.meb.gov.tr/

MEBBİS GİRİŞ

http://mebbis.meb.gov.tr/login.aspx

Bundan böyle MEBBİS, e-okul gibi şifreler telefonla verilmeyecek olup, şifre talepleri her okul / kurumun mevcut kurumkodu@meb.k12.tr ( Örnek 123456@meb.k12.tr) resmi e-posta adresinden iladimem@meb.gov.tr adresinden mail talep edilecek ve bu taleplere aynı gün içinde tekrar e-posta adresi ile cevap verilecektir.

e-Okul Mebbis Giriş” üzerine 9 düşünce

  1. Ali Masraf

    mebbis ya da e-kul giriş kodu gözükmüyor. yandaki karaktere de tıklıyorum. fakat ses yok. güvenlik orta düzeyde. uyumluluk görünümü ayarlarını da kontrol ettim.
    maalesef mebbise e-okula giremiyorum.
    yardımcı olursanız sevinirim.

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>