E-Okul resim doğrulama hatası ve çözümleri

E-Okul resim doğrulama hatası ve çözümleri. Bazen e okul açılıyor resim açılmıyor. Genelde e-okul bu sorunu veriyor. Bu yazımda e okul resim doğrulama hatası ve bunun çözümünden kısaca sizlere bahsedicem. Umarım vericeğim bu bilgiler sizler için faydalı bilgiler olur. Elimden geldiyince e okul veli bilgilendirme sistemi ile ilgili olarak sizlere detaylı bilgiler veriyorum. Umarım verdiğim bu bilgilerden memnun durumdasınızdır. Bende neticede bu bilgileri sağdan soldan duyduktan sonra sizlerle paylaşabiliyorum. Yani ben e okul için MEB’e çalışmıyorum. Lafı fazla uzattım gelci yine, yazımızın devamında e okul resim doğrulama sorunu ve çözümünü bulabilirsiniz.

  Veliler eokul veli bilgilendirme sisteminden faydalanarak yavrularınan okul durumu, notları, okula devam durumu özel sınavlar ve sınav sonuçları hakkında bilgi sahibi olabilir ayrıca veliler ile okulu ve eğitmenler arasında direk iletişim imkanı sağlayan e-okul sistemi ilerki zamanlarda daha fazla özellikle hizmet vereceğe benziyor.

  E-OKUL VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİNE AŞAĞIDAKİ BAĞLANTIDAN ULAŞABİLİRSİNİZ

  https://e-okul.meb.gov.tr

 • Değerli velilerimiz son zamanlarda e-okul sistemizmizdeki hatalardan birtaneside bigileri girdikten sonra doğru yazmamız gereken kodlardan birtaneside tc kimlik ve öğrenci kodu yazdıgığımız metinin en üstünde olan resim deoğrulama sistemidir.
 • Bu resim doğrulama sistemi sayfanın yoğun trafik yani fazla kişinin aynı anda siteye girdiği zamanlarda bazen sistem sizin istediğiniz zaman kodları yüklesede size gösteremez veya sizin bilgisayarınızdan kaynaklanan bazı sebeblerden dolayı bu doğrulama kodlarını göremeyebilirsiniz.
 • Peki ne yapmamız gerekiyor ? diye soruyorsanız eğerki işte cevabı şu şekilde, Sevgili veliler bu doğrulama kodunu bilgisayarınızın ekranında olması gerektiği yerde göremiyorsanız eğer aynı o bölümde olan siyah belirğin bir çizim tarzı ile yapılmış olan robot resime tıklamanız yeterlidir. Bu robot resmine tıkladığınız zaman size gösterilmesi gereken kodları ses yolu ile söyleyecektir. Bu anda bilgisayarınızın hoparlörünün açık olması gerekir.
 • Sorun bu şekilde çözülecektir. Eğerki istediğiniz sonuçları alamıyorsanız bu yazı bağlantısının altındaki yorum bölümüne sorunlarınızı yazarak bizlerle paylaşabilir ve sorunlarınızın çözümlerine ulaşabilirsin.

E-Okul resim doğrulama hatası ve çözümleri” üzerine 4 düşünce

 1. Büşra Nur

  Benim bilgisyarımda resim açılmıyor ve o adam resmine tıkladığımda sesli bir şekilde sayılar söyleniyor ama sayıları yazdığımda kod yanlış girildi diyor ama doğru yazdığımdan eminim sorun nedir yardımlarınızı bekliyorum acil…

  Yanıtla
 2. celal

  e-okul sisteminde öğrenc belgesi keserken ilk öğrencinin resmi doğru olarak çıkıyor.Fakat 2. öğrenciye belge verirken ilk belge verdiğim öğrencinin resmi çıkıyor.eğer f5 yapmazsam resim değişmiyor.bu sorun acaba neden kaynaklanıyor?cevap verirseniz sevinirim.

  Yanıtla
  1. admin Yazar

   Merhab Celal Bey,

   Sistemde yaşanan yoğunluk neticesinde bu tür bir hata ile karşılaşıyor olabilirsiniz. Eğer 2. öğrencinin bilgileri doğru gelip sadace resim gelmiyorsa dediğim gibi sistemde yaşanan yoğunluktan kaynaklı olabilir.

   İyi çalışmalar.

   Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>