e-Okul Sınıf Listesi Nasıl Alınır?

e-Okul Sınıf Listesi Nasıl Alınır? Bu yazımızda öğretmenlerimize e okul veli bilgilendirme sistemi hakkında küçük bir bilgi vereceğim. Ancak ondan önce okullarımızda yarıyıl tatili yaklaşmasına rağmen henüz öğrenciler notlarını öğrenmek için e okul sistemine o kadar fazla rağbet göstermiyor. Sanırım artık e-okul eski popülerliğini kaybetti. Belkide biz yanılıyoruzdur. Ancak istatistikleri kontrol ettiğim zaman e-okul veli bilgilendirme sistemi için böyle bir sonuç çıkarabiliyorum. Umarım önümüzdeki günler hem velilerimiz hemde öğrenci kardeşlerimiz e-okul sistemine giriş yaparak notlarını öğrenirler. Çünkü bu kadar umursamaz olmak pek iyi birşey değil diye düşünüyorum. Neticede e okul zaten böyle bir amaç için açılmıştır. Bakalım bu konumuzda e-okul hakkında düşündüklerimiz ilerleyen günlerde değişecek mi? Her neyse yazımızın devamında e-okul sınıf listesi nasıl alabileceksiniz ulaşabilirsiniz.

Bu yazımız,bu kısa yol, öğretmenler için baştan belirtelim. Yani e okul’dan sınıf listelerini bilgisayara aktarmak isteyen öğretmen arkadaşlar e okula giriş yapınca şu sırayı takip etmeleri lazım:

 • Kurum işlemleri(en üsste solda)
 • Ders notu girişi
 • Üstteki yazıcıya tıklayın

Açılan sayfadan Notları girilmemiş sınıf listelerine tıklayın

 • Sınıf listesini seçip açtıktan sonra şu resimdeki gibi en üstte soldaki butona tıklayın.

 • Burda ister word,ister excel isterse diğer formatlarda sınıf listelerini aktarabilirsiniz. Böylece sınıf listesini tek tek yazam derdinden kurtulmuş olursunuz.

e-Okul Sınıf Listesi Nasıl Alınır?” üzerine 7 düşünce

 1. gizli

  sınıf listesi buradan alınmıyor zaten de burdan e okula girilmiyor ilayda karakterli arkadaşta burda aramasın yokkkkkkkk…baktım bende arıyorum ZXD

  Yanıtla
 2. o ye

  offfff ama burda yok belki milli eğitim bakanlığının bir sitesi veya okulun bir sitesi varsa orda olabilir dlr

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>