E-okul veli bilgilendirme sistemi 2014


E-okul veli bilgilendirme sistemi 2014 yıl sonu geliyor. E okul karne notları için sitemizi ziyaret ediniz. E-okul giriş sistemi sayesinde notlarınıza ve devamsızlıklarınıza ulaşabilirsiniz. Çocuklarımız hakkında her türlü bilgiyi, istediğimiz her an, kolaylıkla ulaşabilmemizi sağlayan müthiş bir platformdur. E-okul veli bilgilendirmesi ile okul yönetiminin yahut öğretmenlerinizin sizlere ulaştırmak istedikleri duyuruları görebilir, okulunuzdan haberdar olabilirsiniz. E-okul bünyesine bağlı e-okul veli bilgilendirme sistemi ile de çocuklarınızın haftalık ders programlarını, ders ve davranış notlarını takip edebilirsiniz. Sınav tariflerini öğrenebilirsiniz.

Bu sistem tüm problemlerin geride kalkmasını sağlıyor. Artık öğretmenler velilere ulaşmak için öğrencileri değil e-okul sistemini kullanabiliyorlar. Bu sistem sayesinde öğrenciler ailelerinde hiçbir şey saklayamıyorlar. Aileler okula gitmeden çocukların in okul durumunu, sınav notlarını ve ders programını görebilecek, gerektiği takdirde müdahale edebilecekler.

E okul bilgilendirme sistemi sayesinde artık öğretmenler ailelere ulaşmakta zorlanmıyor. Veliler okuldan habersiz kalmıyor ve izin alamasalar da öğrencilerinin takibini e- okul veliler bilgilendirme sistemi sayesinde öğrenebiliyorlar. Bu durum en çok velileri memnun ediyorlar. Özellikle çalışan veliler için bu sistem kolaylık sağlıyor. Öğrencilerin hayatını kolaylaştırdığını da söyleyebiliriz. Çünkü bu sistem sayesinde not bekleme derdinden de kurtulmuş oluyorlar. Öğrenci velileri de bu sistemden oldukça memnun. Okula gidemeyen veliler de iş yoğunluğu arasında öğrencilerinin durumundan haberdar olabiliyor ve gerekli takibi yapabiliyorlar. Bu sistemi farklı şekillerde gerçekleştiren ülkelerde mevcuttur.

Ülkemiz de bu sistemi Avrupa ülkelerinden almış ve uygulamıştır. Ülkemizde başarılı bir şekilde yürürlüğe giren bu sistem kullanıcılar tarafından da beğeniyle karşılanmıştır. Okul idaresi, öğretmen ve öğrenci velilerinin işini kolaylaştıran bu sistem uzun yıllar kullanılmaya da devam edecek gibi görünüyor.

E-okul veli bilgilendirme sistemi 2014” üzerine bir düşünce

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>