e-Okul YarıYıl Tatili Karne Notlarına Nasıl Bakılır?

alese-Okul YarıYıl Tatili Karne Notlarına Nasıl Bakılır? Daha önceki yazımızda sizlere e okul için MEB tarafından yapılan duyuru hakkında bilgiler vermiştik. Ancak çoğu arkadaşımız hala e okul veli bilgilendirme sistemi giriş sayfasına ulaşamadıklarını söylüyorlar. Bu arkadaşlarımız sanırım e-okul hakkında pek fazla bir bilgi sahibi değiller. Çünkü ben kendim bile giriş yapabiliyorum kolaylıkla. Galiba bu arkadaşlarımız e okul veli bilgilendirme sistemine girişte biraz zorlanıyorlar. Bu arkadaşlarımıza yardımcı olması adına bu yazıyıda yazmak istedim. Şimdi sizlere e-okul yarı yıl tatil notlatırınıza nasıl bakacağınızı anlatacağım. Ancak; öncelikli olarak daha öncede söylediğim gibi yine söylemeden geçemeyeceğim. Eğer, e-Okul şifrenizi bilmiyorsanız Milli Eğitim Bakanlığı tarafından desteklenen MEBSİS uygulamalarından yararlanamazsınız. Şifresini bilmeyen arkadaşlar lütfen yorum yapsınlar, yardımcı olalım ve şifrelerini alsınlar. e-Okul karne notlarınızı görüntülemek ve e-Okul yarı yıl tatil notlarına bakmak için öncelikli olarak sitemizin üst kısmında mevcut olan e-Okul öğrenci girişi sekmesine tıklıyorsunuz. Açılan sayfadan sizlere tarif edildiği şekilde solda mevcut olan resime tıklayıp e-Okul sistemi giriş sayfasına geliyorsunuz. Bundan sonra bilmeniz gereken tekşey T.C kimlik numaranız, okul numaranız olacaktır.

  • Sırası ile önce açılan sayfadaki güvenlik kodunu istenilen alana yazacaksınız bu güvenlik kodu uygulaması ne kadar zor gelsene de bilgisayar sistemleri için gereklidir çünkü saldırılara karşı önlem amacı gütmektedir, ikinci olarak T.C kimlik numaranızı istenilen alana yazıcaksınız ve sonuncu olarak okul numaranızı da istenilen alana girdikten sonra giriş butonuna tıklayacaksınız. Bundan sonra ise yarı yıl boyunca aldığınız notlar, yaptığınız devamsızlıklar ve öğretmenlerinizin sizlere vermiş olduğu performans puanları ile karşı karşıya kalacaksınız. Eğer dersleriniz kötü ise ALLAH sizlere yardım etsin demek yerine sakın canınızı sıkmayın daha önünüzde bir dönem daha var eminim ki ders notlarınızı düzeltecek 2011 haziran ayında e-Okul sistemine giriş yaptığınızda çok güzel karneler ile karşı karşıya geleceksiniz demek istiyorum.

veli

e-Okul YarıYıl Tatili Karne Notlarına Nasıl Bakılır?” üzerine 3 düşünce

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>