2011 KPSS Sınav Yerleri Ne Zaman Belli Olacak? KPSS Sınav Yerleri Öğren

2011 kpss sınav yerleri2011 KPSS Sınav Yerleri Ne Zaman Belli Olacak? KPSS Sınav Yerleri Öğrenmeniz için sitemizde yer almaktadır. 9-10 Temmuz 2011 tarihlerinde gerçekleştirilecek KPSS A Grubu ve Öğretmenlik sınavına girecek adayların KPSS Sınav Merkezleri belli oldu. Adaylar sınav giriş yerlerini T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM?nin aday işlemleri adresinden edinebileceklerdir. Sınava Giriş Belgesi adayların adreslerine gönderilmeyecektir. 2011 KPSS’ye girecek adaylar bu belgeyi , T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM?nin aday işlemleri adresinden edinebileceklerdir. Sınava Giriş Belgesi 2011-KPSS’ye başvuran adaylar için katılacakları her oturum için ayrı olmak üzere düzenlenecektir.Belgenin üzerinde adayın sınava gireceği oturum, merkez, bina, salon bilgileri ile fotoğrafı bulunmaktadır. Belge renkli veya siyah beyaz edinilebilir. Adayın sınava gireceği binayı, adres bilgisini teyit etmek amacı ile sınav gününden önce gidip görmesi sınav günü adaya kolaylık sağlayacaktır.

  • ÖSYM’den yapılan açıklamada, 9-10 Temmuz 2011 tarihlerinde yapılacak 2011-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Sınavı’na başvuran adayların, sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemlerinin tamamlandığı bildirildi.
  • Adaylar sınava girecekleri yer bilgisini gösteren ”KPSS Sınava Giriş Belgelerini” T.C Kimlik Numarası ve şifreleri ile bugünden itibaren ÖSYM’nin http://ais.osym.gov.tr internet adresinden sınava girecekleri her oturum için ayrı ayrı edinebilecekler. ”Sınava Giriş Belgeleri” adayların adreslerine ayrıca gönderilmeyecek.
  • Adayların sınava girecekleri binaları sınav gününden önce görmeleri gerekiyor.
  • Sınava girişte, fotoğraflı ve onaylı özel kimlik belgesi olarak sadece ”nüfus cüzdanı” veya ”pasaport” kabul edilecek. Nüfus cüzdanının fotoğraflı ve TC Kimlik Numarası’nın yazılı olması şartı gerekiyor.
  • Özel kimlik belgesi olarak nüfus cüzdanını veya pasaportunu sınav günü yanında bulundurmayan aday, gerekçesi ne olursa olsun sınava alınmayacak; sınava alınsa bile sınavı geçersiz sayılacak.

2011 KPSS Sınav Yerleri en kısa sürede belirlenecektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>