2011 Ortaöğretim Önlisans KPSS/2 Tercihleri Ne Zaman Yapılacak?

kpss2011 Ortaöğretim Önlisans KPSS/2 Tercihleri Ne Zaman Yapılacak? 2011 KPSS 2 Tercihleri Ne Zaman Yapılacak? 2011 Ortaöğretim/Önlisans KPSS Tercihleri Hangi Tarihte Yapılacak? Tüm bu soruların cevabına bu yazımızda ulaşabilirsiniz. Umarım burada yer alan bilgiler sizler için faydalı bilgiler olur. Lise ve önlisans mezunlarına yönelik 2010 KPSS, 30 Aralık 2010 tarihi itibariyle açıklandı. ÖSYM’nin açıklamasına göre, sınava, ortaöğretim düzeyinde 1.610.277, ön lisans düzeyinde 573.189 aday olmak üzere toplam 2.183.466 aday girmiştir. Peki şimdi ne olacak? Adaylar; memur ve işçi alımlarını nasıl takip edecek, bu ilanlar nerede yayımlanıyor? 2011 KPSS Tercihleri Ne Zaman Yapılacak? Bu konu ile ilgili olarak daha fazla bilgi aşağıda yer almaktadır.

2010 KPSS LİSE ÖNLİSANS SINAVI NE ZAMAN GEÇERLİDİR?

 • 28 Kasım 2010 tarihinde yapılan 2010 KPSS Ortaöğretim / Önlisans sınav sonuçları, 2012 yılında yapılacak sınava kadar geçerlidir. 2012 yılında yapılacak sınava kadar açılacak tüm memur, işçi ve sözleşmeli personel alımlarında bu sınav sonuçları kullanılacaktır.

2011 YILINDA YİNE SINAV VAR MI?

 • Şuanki planlamaya göre 2011 yılında sadece öğretmenlik ve müfetttiş, uzman, denetmen yard. olarak adlandırılan KPSS-A kadroları için sınav yapılacaktır. Başkaca bir sınav yoktur.

İKİNCİ MEMUR ALIMI HANGİ TARİHTE OLACAK?

 • Daha önce yapılan yönetmelik düzenlemesi gereğince, 2011 yılının hangi aylarında alım yapılacağı Ocak ayında, Devlet Personel Başkanlığınca ilan edilecektir. Bu aylar, 2010 yılında Mayıs ve Kasım ayı (Ocak ayına ertelendi) olarak belirlenmişti. 2011 yılında da aynı aylar belirlenebilir. Özellikle mayıs ayında büyük miktarda kadro ilan edilmesi büyük bir ihtimaldir.

MEMUR ALIMLARINDA SÜREÇ NASIL İŞLİYOR?

 • ÖSYM, kamu kurumlarının boş kadrolarını yayınlıyor. Adaylar kendi bölüm mezuniyetini arayan kadroları tercih ediyor. Puıan üstünlüğüne göre yerleştirme yapılıyor. Adaylar herhangi bir sözlü sınav işlemine tabi tutulmadan kadrolara atanıyor. Bu süreç sırasında, memurlar.net tarafından ÖSS tercih robotlarında olduğu gibi bir KPSS Robotu hazırlanıyor.

İŞÇİ ALIMLARI

 • Hem daimi hem de geçici işçi alım ilanlarını İŞKUR yönlendirmektedir. İşçi alımlarında aynı ilde ikamet etme zorunluğu bulunmamaktadır. Örneğin Batman TPAO teknisyen alacak ise sadece Batman’da ikamet edenler başvuru yapabilmektedir. İşçi ilanlarına başvurmak isteyen adayların İŞKUR’da kaydı bulunması gerekmektedir. Kaydı bulunan aday, durumuna uygun kadro için İŞKUR’a başvurmakta; İŞKUR açılan kadronun 3 katı kadar adayı ilana çıkan kuruma bildirmekte, bu kurumda adaylara sözlü sınav uygulayarak personel alımını tamamlamaktadır. İşçi ilanları memurlar.net’te yayımlanmaktadır.

4-B’Lİ ALIMLARI

 • Adaylar, sözleşmeli 4/B’li personel alımına da başvurabilmektedir. Bu ilanlar memurlar.net tarafından yayımlanmaktadır. Bir kaç istisna dışında sözlü sınav uygulanmamaktadır. Başvuranlar arasındaki en yüksek puanlı adaylar, kadro adedince atanmaktadır.

2011 Ortaöğretim Önlisans KPSS/2 Tercihleri Ne Zaman Yapılacak?” üzerine 13 düşünce

 1. TANER

  KPSS ÖNLİNSANS SINAV SONUCUM 71. LABORATUVAR TEKNİSYENLİĞİ MEZUNUYUM ATANMA ŞANSIM VAR MI? CEVAP VERİRSENİZ ÇOK MUTLU OLUCAM. ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER…

  Yanıtla
 2. zeliş

  2. tercihler 30 MAYIS- 8 HAZİRAN arası mı olacak bilen varsa söyleyebilir mi acaba.. ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

  Yanıtla
 3. esra

  merb. ya kpss önlisans 2.tercihleri 20 mayısta yapılıo diye duydum dorumu?birde tercih kılavuzu nezaman yayınlancak yaa bi bilgisi olan varmıı eğer 20 haziransa tercihler yayınlaması lazım kılavuzun???

  Yanıtla
 4. sibel

  mr. hocam 2010 kpssdn 62 puan aldm ve kız meslek l. grafik ve tasarım teknolojisi bölümdn meznum, 2. terchlri yaptm atanablme şansm var mı varsa ne yüzde kç??

  Yanıtla
 5. dursun

  selamın aleyküm hocam kpss önlisan 2 tercihimi 20 haziran 1 temmuz2011 arasında yaptım nezaman açıklanacak 07temmuz 2011 de açıklanma gördüm o açıklama ilk tercihlerinmi anlamadım yardımcı olursanız sevinirim saygılar

  Yanıtla
 6. dogan

  selam bende 2010 da sınava gırdım orta ogretım duzeyınde benım anlayamadıgım bırsey oldu dursun beey ıkıncı tercıhımı yaptım dıyor nasıl yanı bıde bellı zamalarda nereye gıdıp tercıh yapmalıyız

  Yanıtla
 7. memduha

  selam ben emlak ve emlak yönetimi mezunuyum bir sonraki son atama ne zaman ve aralık atamasında en son tapuya kaç puanla aldılar lütfen yardımcı olurmusunuz…

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>