Ortaöğretim Önlisans KPSS Atanmak İçin Kaç Puan Almak Gerekir?

kpssOrtaöğretim Önlisans KPSS Atanmak İçin Kaç Puan Almak Gerekir? Ortaöğretim/Önlisans KPSS Atanmak İçin En Az Düşük Kaç Puan Gerekir? Ortaöğretim KPSS Memurluk İçin En Az Kaç Puan Lazım sizlere şimdi bu konu ile ilgili olarak bilgiler vericez. 2010 Ortaöğretim / Önlisans KPSS Sonuçları açıklandı. Şimdi ise akıllarda atanmak için en az kaç puan gerektiğine dair soru işaretleri var. Öncelikle ÖSYM’nin 2011 memur alımları için tercih kılavuzunu henüz yayınlamadığını belirtelim. 2011 Ortaöğretim/Önlisans KPSS tercih kılavuzu yayınlanmadan bu konu hakkında net bir şeyler söylemek yanlış olur. Çünkü henüz Ortaöğretim(Lise) mezunu ve Önlisans mezunu olanların her birinden ne kadar atama yapılacağı da açıklanmadı.

  • Açıkcası ben bu puanlama sistemi ile ilgili olarak pek fazla bilgiye sahip değilim. Ancak yinede beklemekteyim. Umarım bende bir yere yerleşirde artık birşeyler yapmak için daha fazla kafam rahat olur.
  • Bizler bir öngörüde bulunursak. 2011 KPSS ile memur alımlarında Önlisans mezunları bir adım önde olacaklar. Zirâ kurumlar istihdam edeceği memurların Önlisans mezunu olmasını daha çok tercih etmektedirler. Ayrıca kalifiye(vasıflı) eleman sayısının Önlisans mezunlarında daha fazla olması da bu durumun sebeplerinden biri.

Özet olarak düz lise mezunlarının(özürlü grubu hariç) bir memurluğu kazanabilmesi için gerçekten çok yüksek bir puana ihtiyaçları olacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>